Elektro - Raf Mosina 3:4 Kielich Doznań Puszczykowo

Statystyki drużyny

Aktualności

Koniec złej passy! Wysokie zwycięstwo!

• autor: adminKielich, 2012-02-03 20:42

Kielich Doznań Puszczykowo w X kolejce HLPN w Mosinie pokonał My Music Poznań 5:0 (1:0).

Skład Kielicha: M.Stachowiak, A.Rojek, P.Bendowski, M.Cytryński, D.Skrzypczak, D.Skorczyk, M.Kasprzyk

Na Kielichu ciążyła olbrzymia presja. Każdy inny wynik niż zwycięstwo mógł być gwoździem do trumny w ostatecznym podsumowaniu tabeli ligowej. Dlatego też drużyna z Puszczykowa ruszyła do ostrych ataków. Pierwsza dogodna okazja brakowa miała miejsce w 5 minucie. Skorczyk podał do Bendowskiego ale zawodnik uderzając za pola karnego nieznacznie się pomylił. Role odwróciły się kilka sekund później. Paweł wypatrzył dobrze ustawionego Dominika a ten posłał lob nad interweniującym bramkarzem, lecz i tym razem zabrakło centymetrów. Rywale próbowali odpowiedzieć ale dobrze grający defensorzy przerywali każdą akcję. Kielich ponownie zagroził i ponownie autorem strzału był Bendowski. Piłka otarła prawy słupek bramki ale wynik wciąż się nie otworzył. My Music swoją najlepszą okazję miało w 10 minucie. Olejniczak przejął footballówkę na środku boiska i w solowej akcji popędził przed siebie. Minął obrońcę ale uderzenie nie miało już znacznego impetu i Stachowiak obronił bez większych problemów. Do końca pierwszej odsłony warunki gry dyktował Kielich. Skorczyk próbował zmieścić piłkę tuż obok słupka z rzutu wolnego ale Płachta dobrze interweniował. Rojek w jednym ze starć obejrzał żółty kartonik. Wślizg wydawał się prawidłowy ale sędzia przerwał akcję a swoje niezadowolenie zbyt emocjonalnie obwieścił zawodnik i został ukarany. W końcu padł pierwszy gol. Prawą flanką popędził Skorczyk i mocno zacentrował w pole karne. Tam doskonale odnalazł się Skrzypczak i bez problemów umieścił piłkę w siatce. Prowadzenie mogło być wyższe do przerwy ale bramkarz przeciwnika spisywał się dobrze. Po 15 minutach 1:0!

Druga odsłona była jeszcze bardziej podporządkowana grze Kielicha. Już w 30 sekundzie doskonałe podanie dostał Skrzypczak ale zaplątał się i piłkę wybili obrońcy. Bramka jednak padła. Stachowiak wyrzucił footballówkę z bramki do Cytryńskiego, który trafił w słupek. Największym refleksem wykazał się Skorczyk, dobiegł do niej i pewnie strzelił na 2:0. Kielich wyraźnie był w gazie. Chwilę później Cytryński znalazł się oko w oko z Płachtą ale przegrał pojedynek. Po drugiej stronie doszło do identycznej sytuacji. Dera jednak okazał się gorszy do Stachowiaka. Największą bronią Kielicha były szybkie kontry a oglądaliśmy ich kilkanaście. My Music wykonywało rzut rożny. Piłkę przejął Bendowski i rajd przez całe boisko zakończył się golem dla drużyny z Puszczykowa. Kolejne szybkie wyjście zaowocowało akcją zakończoną na linii bramkowej rywala. Skorczyk zagrał do Skrzypczaka ale Damian nieczysto trafił w piłkę i w ostatniej chwili została ona wybita przez obrońcę. Gdyby celowniki napastników były lepiej nastawione już w tym momencie mógł być pogrom. 4 trafienie w meczu dołożył Cytryński. Dwójkowe rozegranie z Kasprzykiem zakończyło się golem tego pierwszego. My Music odpowiedziało groźnie jeden raz. Piłka zagrana z autu trafiła do niepilnowanego Dery, który przegrał pojedynek ze Stachowiakiem. Przeciwnika dobił Skorczyk. Dostał podanie od Bendowskiego i pewnie zmieścił footballówkę nad Płachtą. Do końca meczu już nie oglądaliśmy gola mimo, że Kielich mógł kilka jeszcze dołożyć. Bliscy byli Kasprzyk, Rojek i Skrzypczak. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem 5:0!

Przełamanie! Po kilku porażkach Kielich wrócił na właściwe tory. Lepiej runda rewanżowa nie mogła się rozpocząć.

Za tydzień kolejna akcja na rewanż za mecz w Pucharze Ligi. Naprzeciwko naszej drużyny staną Abstynenci Poznań.