Abstynenci w gazie!

• autor: adminKielich, 2012-02-10 21:36

Kielich Doznań Puszczykowo uległ Abstynentom Poznań 2:4 (1:1) w HLPN w Mosinie.

Skład Kielicha: M.Stachowiak, T.Kasprzyk, P.Bendowski, M.Cytryński, D.Skrzypczak, D.Skorczyk, M.Kasprzyk

Abstynenci długo się nie zastanawiali. W 15 sekundzie Król dostał podanie na czystą pozycję ale oddał strzał mijający słupek. Odpowiedź Kielicha była zabójcza! W 45 sekundzie Skorczyk zagrał piłkę przed blok defensywny, tam doskoczył do niej T.Kasprzyk i technicznie podniósł footballówkę nad interweniującym bramkarzem, która wpadła w samo okienko. Abstynenci postawili na tworzenie ataków od własnego pola karnego z szybkimi ucieczkami. Tak też trzy razy byli bliscy zdobycia gola. Frąckowiak z kilku metrów trafił prosto w Stachowiaka a strzały Króla i Czubińskiego lądowały w rękawicach goalkeepera. Jednak kopiowanie akcji w końcu dało powodzenie. Król urwał się Cytryńskiemu i pocelował w samo okno. 1:1. Kielich był bliski ponownie wyjść na prowadzenie. Bendowski zagrał daleko do wychodzącego M.Kasprzyka, jednak bramkarz wygrał pojedynek sam na sam. Kielich znacznie dłużej utrzymywał się przy piłce ale brakowało strzałów. Rzut wolny mógł dać drugiego gola ekipie z Poznania ale piłka wyładowała na słupku. Bardzo groźnie zapowiadała się kontra kiedy Stachowiak rzucił piłkę do wychodzącego Skrzypczaka. Niestety ostatnie podanie zawiodło i finalnie Skorczyk nie dał rady do niej dobiec. Równo z gwizdkiem Abstynenci zagrozili jeszcze raz ale w ostrego kąta strzał nie przyniósł powodzenia. Do przerwy 1:1 po bardzo dobrej grze.

Druga połowa zapowiadała wielki emocje. Tak też było. W 16 minucie Skorczyk ładnie uderzył ale bramkarz obronił. Gra stała się zdecydowanie szybsza. Abstynenci postawili na atak. Każde ich wyjście kończyło się sporymi kłopotami. Czubiński z linii pola karnego oddał strzał i piłka wpadła do siatki tuż obok słupka. Trzecią bramkę dla rywala oglądaliśmy chwilę później. Zawodnik z Poznania popisał się solową akcją. Ograł w piękny sposób Skrzypczaka i w sytuacji sam na sam nie dał szans Stachowiakowi. Kielich również miał swoje sytuacje. Cytryński próbował trzykrotnie zdobyć gola ale i bramkarz i obrońcy nie dali się zaskoczyć. W końcu nasza drużyna postanowiła zagrać z przewagą w polu. Zanim do tego doszło to Stachowiak obronił strzał Frąckowiaka. Chwilę później T.Kasprzyk wbiegł na boisko z żółtym plastronem dając przewagę w polu. Zmiana wyszła na dobre. Abstynenci ograniczyli się do obrony. Wtedy też bliscy zdobycia gola byli Skorczyk, Bendowski i w dużym zamieszaniu w polu karnym Skrzypczak, który uderzył nad poprzeczką. T.Kasprzyk w kolejnej próbie wypatrzył Skorczyka, który nie zastanawiając się długo dał bramkę kontaktową. 2:3. Niestety w grze bez bramkarza trzeba uważać na straty a przeciwnik przejął piłkę na środku boiska i Czubiński natychmiastowo zdobył kolejnego gola. Do końca meczu zostało 6 sekund. Od razu po wznowieniu Skorczyk ruszył w solowej akcji. Minął obrońców, położył bramkarza i niestety trafił w słupek a sędzia zakończył mecz.

Wynik spotkania 2:4 dla Abstynentów.

Kolejce starcie z Ercomem Poznań zostało przełożone o czym będzie można przeczytać niebawem.

KIELICH - EWPA 08.11.09