Elektro - Raf Mosina 3:4 Kielich Doznań Puszczykowo

Statystyki drużyny

Aktualności

Dzień triumfu!

• autor: adminKielich, 2012-03-02 23:00

Kielich Doznań Puszczykowo pokonał po raz drugi w sezonie KP City Sport Mosina. Tym razem końcowy rezultat to 3:1 (1:0)

Skład Kielicha: M.Stachowiak, M.Rauhut, A.Rojek, P.Bendowski, T.Kasprzyk, M.Cytryński, P.Wąsowski, D.Skorczyk, M.Kasprzyk

Mecz poprzedzający spotkanie Kielicha i KC City Sport odbył się bez ani jednego faulu! Ekipy z Puszczykowa i Mosiny szybko pokazały, że ten mecz będzie z gatunku tych ostrzejszych. W pierwszej minucie Kielich objął prowadzenie. Bendowski łatwo ograł rywala, zacentrował w pole karne a tam T.Kasprzyk spokojnie wykończył akcję. Kilka minut później odpowiedział Masztalerz ale Stachowiak obronił. KP próbowało swoich okazji z szybkich kontr, nasza drużyna spokojnie rozgrywała od swojej bramki. Dobra gra obronna rozbijała ataki przeciwnika. Rauhut i Skorczyk wiele razy odbierali piłkę napastnikom rywala, a co przeszło dalej wyłapywał Stachowiak. Kielich Doznań szukał okazji do zdobycia drugiej bramki. Próbował Cytryński i Skorczyk ale footballówka nie wpadła do siatki. Wielokrotnie mecz był przerywany przez ostrzejsze wejścia. Pierwsza połowa zakończyła się jednak bez kartki. Do przerwy 1:0 dla Kielicha.

Druga część spotkania nie różniła się znacząco. Drużyna z Puszczykowa kontrolowała grę. Bliscy zdobycia gola byli Bendowski po podaniu Skorczyka, M.Kasprzyk po dobrym rozegraniu wznowienia z autu oraz Rojek przy sporym zamieszaniu w polu karnym. W tym okresie gry jednak najbliższa odrobienia strat była drużyna z Mosiny. Uderzenie z rzutu wolnego musnął Stachowiak na słupek, piłka została w obrębie pola karnego i najbardziej przytomny Wąsowski wybił na aut ratując zespół. KP City szło za ciosem dobre sytuacje wypracowali sobie Szymański i Lulczyński ale nie zdołali pokonać bramkarza. Mecz zaostrzył się. Obie ekipy szybko uzbierały po 4 faule. Doszło do bardzo nieprzyjemnego zdarzenia. M.Kasprzyk oddał piłkę koledze a za chwilę został brutalnie zaatakowany przez Kwiatka. Dlaczego nie było czerwonej kartki? O to należy zapytać sędziów. Maciej w konsekwencji został odwieziony do szpitala z podejrzeniem naderwania torebki stawowej. Mecz po dłuższej przerwie został wznowiony. Gra jednak się nie zmieniła i oglądaliśmy rzut karny dla KP po odgwizdaniu piątego przewinienia. Do piłki podszedł Lulczyński ale piłka znacznie minęła słupek. Mecz stał się bardzo nerwowy. Skorczyk próbował zaskoczyć bramkarza ale nieskutecznie. I za chwilę został odgwizdany drugi rzut karny. Ręką zagrał Skorczyk co równało się z kolejnym przewinieniem. Tym razem pewnym egzekutorem okazał się Kwiatek. Na minutę przed końcem 1:1. Wszystko mówiło, że ten mecz wcale takim rezultatem się nie skończy. Podanie doszło do Skorczyka, ten wymanewrował obrońcę, wyłożył piłkę Wąsowskiemu i padł drugi gol dla Kielicha. KP postawiło wszystko na jedną kartę. Do ataków włączył się bramkarz rywala. Szybko mogło to się zemścić jednak zabrakło trochę szczęścia T.Kasprzykowi żeby wyprowadzić zabójczą kontrę. Na 20 sekund przed końcem meczu trybuna sympatyków Kielicha wybuchła z radości. Skorczyk przejął piłkę, wygrał pojedynek biegowy z Kwiatkiem i pewnie strzelił na 3:1. Mecz zakończył się takim rezultatem.

Druga wygrana z sezonie z KP to wielka sprawa. Kielich po tym zwycięstwie jest już bliski uniknięcia baraży o utrzymanie w lidze. Mamy nadzieję, że Maciej Kaprzyk szybko wróci do zdrowia i już niedługo ponownie pomoże w walce o kolejne zwycięstwa.