Nowy mistrz Ligi!

• autor: adminKielich, 2012-03-17 02:24

Kielich przegrał 1:8 z nowym mistzrem Ligi - El Pietz`em Poznań w XVI kolejca HLPN w Mosinie.

Skład: M.Stachowiak, A.Rojek, M.Rauhut, P.Bendowski, P.Wąsowski, D.Skrzypczak, T.Kasprzyk

Był to mecz jednego zawodnika.  Najlepszy strzelec El Pietza, Bartek Scheffs był nie do zatrzymania. Schemat gry przeciwnika nastawiony był na szybkie wyjścia, podanie do swojego napastnika a ten niemiłosiernie ogrywał obronę Kielicha i celował prosto do siatki. Tak padły pierwsze dwie bramki. Trzecia próba została obroniona przez Stachowiaka. Kielich starał się rozgrywać dłużej piłkę ale ciężko było dostać się pod pole karne rywala. Kilkakrotnie Wąsowski przebojem chciał stworzyć okazję strzelecką ale bramkowało szczęścia. El Pietz z biegiem czasu podkreślał jeszcze bardziej swoją przewagę. Trzeci gol padł po zagraniu w pole karne a tam jeden z zawodników zdecydował się na techniczny strzał. Nieco humor drużynie z Puszczykowa poprawił Rojek, który wykończył ładną akcję Wąsowskiego. 1:3. Wynik przed przerwą zmienił jeszcze Scheffs, który uderzeniem z dystansu ulokował piłkę tuż przy  słupku.

Druga odsłona nie różniła się znacząco. Kielich jednak znacznie częściej potrafił przedrzeć się w obręby pola karnego rywala. Wąsowski był najbardziej aktywnym zawodnikiem Kielicha. Próbował dwukrotnie zdobyć gola, zabrakło centymetrów a także dobrze podawał do Rauhuta oraz Kasprzyka. Niestety te akcje też zakończyły się fiaskiem. Po drugiej stronie natomiast znów rządził Scheffs. Czekał na szybkie wyjścia, otrzymywał piłkę, dryblował blok defensywny i pewnie wykańczał akcję. W ten sposób zdobył swoją 4, 5 i 6 bramkę w meczu. Rozmiar klęski chciał zmniejszyć Skrzypczak ale bramkarz okazał się lepszy. Ostatnia bramka padła ponownie dla El Pietza. Trafienie na 8:1 zdobył Targoszyński wpychając footballówkę do siatki niemal z linii bramkowej po ładnej serii podań. Międzyczasie Kasprzyk obejrzał żółtą kartkę co oznacza pauzę w kolejnym meczu.

Porażka 1:8 spowodowała, że El Pietz został nowym mistrzem HLPN w Mosinie. Kielich utrzymał dobrą, bezpieczną pozycję i wciąż walczy o 4 miejsce na koniec rozgrywek. Przedostatnia seria spotkań już za tydzień.

Wybór sztabu szkoleniowego 14.08.09