Elektro - Raf Mosina 3:4 Kielich Doznań Puszczykowo

Statystyki drużyny

Aktualności

Kielich liderem!

• autor: adminKielich, 2012-11-16 20:52

W 3 kolejce HLPN w Mosinie Kielich Doznań Puszczykowo pokonał KP 2001 Mosina 5:0 (1:0)

Braki zdobywali: M.Rauhut, T.Kasprzyk, D.Skorczyk, P.Wąsowski, P.Bendowski.

Po tym zwycięstwie Kielich został liderem rozgrywek!

Skład Kielicha: M.Stachowiak, M.Rauhut, A.Rojek, P.Bendowski, M.Dera, M.Cytryński, P.Wąsowski, D.SKorczyk, T.Kasprzyk

Pierwszą połowę można określić mianem piłkarskich szachów. Na boisku mało się działo a drużyny skupiły się na tym, zęby nie stracić bramki. Gra mimo wszystko była ostra. Już w 8 minucie Kielich miał na koncie cztery przewinienia i musiał uważać, żeby za chwilę sędzia nie odgwizdał rzutu karnego za piąty faul. KP 2001 Mosina oddała zaledwie dwa celne strzały ale Stachowiak wybronił te okazje. Kielich starł się przedrzeć przez zmasowaną obronę rywala. Uderzenia na bramkę nie przynosiły korzyści. Gdy wszyscy byli już myślami na przerwie i zmianami taktycznymi podczas jej Skorczyk wyprowadził szybki atak. Zauważył lepiej ustawionego Rauhuta a ten popędził przed siebie i zdobył prowadzenie dla ekipy z Puszczykowa. Obrońca był bliski wybicia jeszcze piłki sprzed linii ale strzał był zbyt precyzyjny. Po pierwszych 17 minutach Kielich schodził z jedno bramkową przewagą.

Druga odsłona była zgoła odmienna. Ofensywna gra, szybkie akcje i dużo strzałów. Nie zabrakło również ostrych starc między zawodnikami. Kielich ruszył na przeciwnika. Dera na samym początku stanął oko w oko z goalkeeperem KP ale trafił prosto w niego. Chwilę później wybuchł już okrzyk radości. Skorczyk podał na wolną pozycję do Kasprzyka a ten z dość ostrego kąta przeniósł piłkę nad bramkarzem i było 2:0. Nie minęła minuta a Dera po raz drugi znalazł się przed polem karnym, oddał strzał i footballówka wpadłaby do siatki gdyby nie obrońca, który wybił ją ręką. Karny! Do stałego fragmentu podszedł Skorczyk i pierwszy raz w historii gry w HLPN nie zdołał pokonać bramkarza. Gra toczyła się dalej. Bliski szczęścia po zagraniu Skorczyka z rożnego był ponownie Dera ale pomylił się minimalnie. Obie ekipy szybko złapały po 4 faule. Bendowski po jednym wejściu otrzymał żółtą kartkę, zawodnicy z Mosiny obejrzeli dwa kartoniki w tym kolorze. KP 2011 Mosina dochodziło również do groźnych okazji. Dwukrotnie Stachowiak interweniował w polu karnym. Po jednym obronionym strzale bramkarz natychmiast rzucił piłkę do Skorczyka a ten niemal z połowy boiska przeprowadził szarżę i zakończył ją efektowną bramką. Dobrze zachował się Wąsowski, który absorbował uwagę obrońców. Atak Kielicha prezentował się rewelacyjnie. Na 4:0 podwyższył Wąsowski, który w sytuacji sam na sam przerzucił footballówkę nad wychodzącym bramkarzem. Asystę zaliczył Bendowski. KP przebudziło się. Przeciwnik miał o tyle łatwiej, gdyż Cytryński po obejrzeniu dwóch żółtych kartek musiał opuścić boisko. Drużyna z Mosiny próbowała zdobyć gola za wszelką cenę. Trzykrotnie pudłowali w sytuacji sam na sam – dwa razy obronił Stachowiak, raz piłka minęła bramkę. Inne groźne akcje wybijali Bendowski, Rauhut i Rojek albo zespół z Puszczykowa ratował słupek. Mimo gry w osłabieniu Kielich dobił rywala. Spore zamieszanie w polu karnym po wcześniejszych strzałach Skorczyka i Wąsowskiego ostatecznie wykończył Bendowski i było 5:0. Pod koniec spotkania Wąsowski również dostał upomnienie za grę na czas jak określił to sędzia. W końcu zabrzmiał ostatni gwizdek i kolejne zwycięstwo stało się faktem.

Wcześniejsze spotkanie między Tesatem a El Pietzem wygrali ci pierwsi co pozwoliło Kielichowi objąć historyczne prowadzenie w tabeli!