Elektro - Raf Mosina 3:4 Kielich Doznań Puszczykowo

Statystyki drużyny

Aktualności

Historyczny awans!

• autor: adminKielich, 2013-01-25 21:14

W ćwierćfinale Pucharu Ligi HLPN w Mosinie Kielich pokonał Odrzykozę Rogalinek 9:2 (5:0)

Bramki: M.Dera x3, P.Wąsowski x2, D.Skorczyk, D.Skrzypczak, K.Gorzyński, P.Bendowski

Skład: M.Stachowiak, M.Dera, P.Bendowski, P.Wąsowski, T.Kasprzyk, M.Cytryński, M.Kasprzyk, D.SKorczyk, D.Skrzypczak, K.Gorzyński

Stawka była wysoka - półfinał Pucharu Ligi. Kielich od samego początku rozpoczął szturm na bramkę. Na przestrzeni pierwszych dwóch minut bramkarz i obrona rywala przechodziła nie lada tortury. Gol padł szybko. Skorczyk oddał strzał ale piłka została zablokowana, dobitka już była bezbłędna. Chwilę później powinno być 2:0 ale Gorzyński pomylił się i posłał piłkę tuż obok słupka mając pustą bramkę przed sobą. Odrzykoza ograniczała się do kontr, kiedy obrona Kielicha pozostawała wciąż przed bramką przeciwnika. Jedne takie wyjście mogło zakończyć się golem ale Stachowiak pewnie obrobił. Zespół z Rogalinka stworzył jeszcze dwie dobre okazje ale wszystkie kończyły się na goalkeeperze z Puszczykowa. Kielich konsekwentnie grał swoje i punktował rywala. Najpierw Skrzypczak trafił w słupek. Kolejne szturmy podwyższały wynik meczu. Na 2:0 trafił Dera z podania Skorczyka lobując interweniującego bramkarza. Minutę później Gorzyński wyłożył idealnie piłkę Wąsowskiemu i podziwialiśmy trzeciego gola. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisali się odpowiednio Skrzypczak i Gorzyński z podań M.Kasprzyka i Wąsowskiego. Pewne prowadzenie 5:0 było dobrą oznaką przed drugą odsłoną.

Ku zaskoczeniu wielu to Odrzykoza w pierwszych minutach przeważała. Stachowiak dwoił się i troił, żeby zachować czyste konto. Ta sztuka nie udała się za sprawą Jaworskiego, który wykorzystał błąd obrony i z zimną krwią zakończył sytuację. Kielich szybko się otrząsnął. Najpierw Wąsowski zmarnował świetną okazję ale za chwilę za sprawą Dery Kielich ponownie uniósł ręce w geście powodzenia. Asystował Cytryński. Odrzykoza próbowała, próbowała i akcja dwójkowa dała drugą bramkę. 6:2. Czas płynął, przeciwnik opadał z sił a Kielich grał ofensywnie. Taka postawa musiała zaowocować. Siódmy gol był autorstwa Dery, który skompletował hat tricka, dzięki podaniu Skorczyka. Za chwilę zawodnicy znaleźli się w odwrotnej roli ale tym razem uderzenie Skorczyka minęło słupek. Drużyna z Puszczykowa jeszcze dwukrotnie ukłuła. Bendowski i Wąsowski byli strzelcami a w obu przypadkach podawał Skorczyk. Odrzykoza miała jeszcze rzut karny w końcówce ale Stachowiak obronił i tym razem. Międzyczasie Skorczyk obejrzał żółty kartonik i będzie pauzował w meczu ligowym. Pewne i przekonujące zwycięstwo 9:2 dało pewny awans.

Przeciwnikiem w meczu półfinałowym będzie Ałtsajder Poznań.