• autor: adminKielich, 2013-06-09 22:49

W VIII kolejce Ligi Orlik Mosina doszło do starcia pierwszej z drugą drużyną. Kielich podejmował Old Boys Eleganci Mosina - lidera.

Lepsza okazała się ekipa z Mosiny wygrywając 6:3 (3:2).

Bramki: M.Kasprzyk, M.Dera, D.Skorczyk

Nie udało się wskoczyć na pozycję lidera. Ranga meczu była wysoka co spowodowało ostrą walkę o każdą piłkę. Kielich wypracował dwie składne akcje i na tablicy szybko było 2:0. Z każdą kolejną minutą mecz się zaostrzał. Sędzia miał pełne ręce roboty, co powodowało blednę decyzje. W pewnej chwili usunął P.Wąsowskiego na 2 minuty kary, choć faul nie był w żaden sposób brutalny. Swój ruch wyjaśnił mnożącymi się atakami na nogi przeciwników całego zespołu. Old Boys wykorzystali grę w przewadze i doszli do remisu 2:2. Mecz cały czas miał taki sam przebieg. Wiele przerw w grze i pretensje do arbitra. Ten po raz kolejny zauważył ostrzejsze wejście... Wąsowskiego i w konsekwencji pokazał czerwony kartonik. W doliczonym czasie pierwszej połowy drużyna z Mosiny wyszła na prowadzenie 3:2.

Druga połowa była nie mniej waleczna ale obywało się bez niesportowych przewinień. Old Boys wykorzystywali każdy błąd obrony i zdobywali kolejne gole. W sumie 3 trafienia odnotowali po przerwie. Wcześniej D.Skorczyk zdobył bramkę na 3:4. Ostateczny wynik to 3:6. Przed zakończeniem spotkania Skorczyk skomentował błąd sędziego w dość dosadny sposób i obejrzał czerwony kartonik.

Po meczu walki zwyciężył dotychczasowy lider.

Kielich nie składa broni i wciąż walczy o jak najwyższą lokatę.