1:4 po szybkich kontrach.

• autor: adminKielich, 2013-11-22 22:08

W 3 kolejce HLPN w Mosinie Kielich przegrał 1:4 z Ałtsajderem Poznań.

Bramka: M.Dera.

Skład: M.Stachowiak, M.Rauhut, T.Mansfeld, P.Wąsowski, M.Cytryński, M.Dera, D.Skorczyk

Mimo problemów kadrowych Kielich dzielnie wszedł w mecz. Na samym początku Dera oddał dwa strzały z dystansu, jednak bramkarz na raty obronił. Ałtsajder odpowiedział szybkim wyjściem lecz ostro zagrana piłka w pole karne przez Borowskiego nie znalazła adresata. Chwilę później indywidualnie Masztalerz próbował zdobyć gola ale Stachowiak poradził sobie z uderzeniem. Kielich grał mądrze, utrzymywał się przy footballówce a kiedy nadarzała się okazja Cytryński i Dera próbowali z dystansu zaskoczyć goalkeepera. Swój strzał oddał też Rauhut ale pomylił się znacznie. Ałtsajder groźnie kontratakował i w ten sposób zdobył dwa gole. Najpierw Teszner z ostrego kąta zmieścił piłkę między nogami obrońcy a ta wylądowała w samym okienku. Kolejne trafienie zanotował Wyzuj, kończąc akcję Waszkowiaka. Do przerwy 2:0 dla Ałtsajdera.

W drugą odsłonę Poznaniacy wyszli lekko rozluźnieni i wykorzystał to Kielich. Kontaktowego gola zdobył Dera po podaniu Skorczyka. Chwilę później Wąsowski trafił w bramkarza w znakomitej okazji. Oglądaliśmy też kilka innych strzałów ze strony ekipy z Puszczykowa, te jednak nie przyniosły już powodzenia. Ałtsajder ograniczył się do szybkich kontrataków, w których był bezbłędny. Tak padła bramka na 3:1. Sytuacja dwa na jednego, mocne podanie w pole karne i gol z najbliższej odległości. Mimo chęci Kielich nie był w stanie odwrócić losów meczu. Na domiar złego 'pomarańczowi' zdobyli jeszcze jedno trafienie ponownie w bliźniaczej akcji, którą tym razem wykończył Teszner. Do końca spotkania obie strony miały jeszcze kilka prób, lecz wynik się nie zmienił.

4:1 dla Ałtsajdera.

Za tydzień Kielich zagra z Ferrex'em w bardzo istotnym spotkaniu.

KIELICH - EL PIETZ 17.12.2010