• autor: adminKielich, 2013-12-14 12:26

W VI kolejce HLPN w Mosinie Kielich pokonał Tesat Poznań 4:3 (1:1).

Bramki: 2x D.Skorczyk, P.Wąsowski, T.Kasprzyk

Skład: M.Stachowiak, M.Rauhut, M.Dera, P.Wąsowski, M.Cytryński, T.Kasprzyk, D.Skorczyk, D.Skrzypczak

Mecz z kategorii tych o '6 punktów'. Kielich w ostatnich tygodniach, w końcu rozpoczął treningi na hali i efekty były widoczne. Początek spotkania był wmpełni kontrolowany przez drużynę z Puszczykowa. Już w 1' minucie Kasprzyk mógł otworzyć wynik spotkania. Kolejne okaze stwarzali sobie Cytryński i Skorczyk po indywidualnych akcjach ale bramkarz stawał na wysokości zadania. Tesat odpowiedział strzałem nad poprzeczką. Z biegiem czasu coraz śmielej atakował i Stachowiak kilkarazy musiał się wykazać. To właśnie rywal otworzył wynik rywalizacji po kombinacyjnej grze i pewnym uderzeniu niekrytego zawodnika. Kielich szybko się otrząsnął i za chwilę Skorczyk podał Wąsowskiemu i było 1:1. Do przerwy nic już się nie zmieniło.

Ciekawa pierwsza odsłona gwarantowała dużo emocji w drugiej. Nikt się jednak nie spodziewał, tego co się wydarzyło. Ofensywna gra z obu stron, dużo strzałów i parad bramkarskich. To ponownie Tesat wyszedł na prowadzenie za sprawą sprytnego uderzenia Cieleckiego. Rywal jeszcze dwukrotnie szukał szczęścia z rzutów wolnych ale bez skutku. Kielich ponownie dążył do swego i Skorczyk po wymanewrowaniu obrońcy strzelił nie do obrony. Asysta powędrowała na konto Cytryńskiego. Mimo wizualnej przewagi Puszczykowian to Tesat był bardziej konkretny i wynik zmienił się na 3:2 po dobrze wykonanym rzucie rożnym. Za chwilę nagły zwrot meczu. Cytryński dostaje długie podanie, podnosi piłkę nad bramkarzem a ten za linią pola karnego wybija ręką - czerwona kartka! Kielich nie mógł zmarnować takiej szansy. Szybko dwukrotnie Dera z dystansu próbował doprowadzić do remisu. Ten padł ale po pięknym golu Kasprzyka, który uderzył z woleja, asystował Skorczyk. W samej końcówce to właśnie Skorczyk ustanowił ostateczny wynik na 4:3 po obsłużeniu przez Wąsowskiego.

Wielkie emocje i szczęśliwe zakończenie. Kielich rozpoczął marsz w górę tabeli. Więcej takich meczy w lidze!