• autor: adminKielich, 2014-01-18 11:31

W VIII kolejce HLPN Kielich zremisował 3:3 (2:1) z Abstynentami Poznań.

Skład: M.Stachowiak, M.Rauhut, T.Mansfeld, P.Wąsowski, M.Cytryński, D.Skorczyk

Bramki: 3x D.Skorczyk

Długo jeszcze ostatni mecz będzie rozpamiętywany. Krótko mówiąc, było na co popatrzeć.

Abstyneni pierwsze minuty grali koncertowo, bombardując bramkę Stachowiaka ale gol nie padł. Kielich wypracował w tym czasie jedną dogodną okazję ale Wąsowski strzelił na wiwat. Rywal swoją dominację potwierdził golem z rzutu wolnego na raty. Najpierw piłka została odbita od muru ale poprawka była już bezbłędna. Frąckowiak i Gorzyński próbowali za chwilę po raz kolejny ale znowu bramkarz był górą. W tym momencie ruszył Kielich. Skorczyk znrzutu wolnego doprowadził do remisu a kilka sekund później w piękej zespołowej akcji strzelił drugiego gola po podaniu Wąsowskiego. Do przerwy 2:1 dla Puszczykowian.

Druga odsłona podobna do pierwszej. Abstynenci atakują, Kielich czeka na okazję i zaskakuje rywala. Skorczyk skompletował hat tricka po solowej akcji. Cytryński mógł podwyższyć wynik ale trafił nieczysto. Abstynenci dwoili się i troili ale bramki nie padały. Pechowa interwencja w polu karnym Wąsowskiego dała karnego przeciwniką, który został wykorzystany i było 3:2. Dobre okazje miał Mansfeld ale za każdym razem brakowało niewiele. Niestety na tablicy pojawił się remis po ładnym zagraniu Frąckowiaka i wykończeniu Gorzyńskiego. Mimo, że do samego końca było bardzo wiele uderzeń i emocji wynik już się nie zmienił.

3:3 jest dobrym i sprawiedliwym wynikiem. Mecz napewno mógł się podobać zgromadzonym na trybunach.