• autor: adminKielich, 2014-03-01 10:35

W XIII kolejce HLPN w Mosinie Kielich zremisował z Tesatem Poznań 3:3 (0:1).

Bramki: D.Skorczyk, D.Skrzypczak, M.Cytryński.

Skład: M.Stachowiak, M.Rauhut, T.Mansfeld, M.Cytryński, M.Dera, T.Kasprzyk, D.Skrzypczak, D.Skorczyk

Kielich w pierwszej połowie przeważał stwarzając kilka świetnych okazji. Bramka rywala jak zaczarowana, nie chciała nic wpuścić do siatki. Po jednej z sytuacji Tesat przejął piłkę i szybkim kontratakiem zakończył wszystko jedynym golem w tej części meczu.

Druga połowa a właściwie jej początek były szokujące w wykonaniu Kielicha. Szybkie 3 bramki odwróciły przebieg meczu. Strzelali Skorczyk, Skrzypczak i Cytryński. Rywala mógł dobić jeszcze Rauhut ale goalkeeper świetnie obronił. Tesat też potrafił ugryźć i zdołał zdobyć kontaktowe trafienie przez rajd zawodnika od środa połowy. Przy stanie 3:2 dla Kielicha zrobiło się bardzo gorąco. Raz jedna, raz druga strona oddawały strzały. Tesat wykonywał rzut wolny. Sprytnie zagrana piłka do niepilnowanego zawodnika dała remis. Na sekundy przed końcem Dera z najbliższej odległości trafił tylko w słupek i drużyny podzieliły się punktami.