Czas na derby! Kielich - Abstynenci!

• autor: adminKielich, 2010-11-11 13:59

W II kolejce I ligi HLPN w Mosinie drużyna Kielicha Doznań rozegra mecz przeciwko zespołowi Abstynentów Poznań.

Po przysłowiowym 'wejściu smoka' na pierwszoligowe parkiety i zdobyciu 3 punktów w inauguracyjnym meczu I ligi drużyna Kielicha czeka na kolejne spotkanie. Czas zapomnieć o tym co wydarzyło się w miniony piątek, i pomimo zdobycia, jako jedyny z beniaminków, punktów w pierwszej kolejce oraz wielu pochwał za naszą grę ze strony organizatorów, powinniśmy podejśc z dużym szacunkiem do najbliższego rywala naszego zespołu - drużyny Abstynentów.

Napewno przeciwnicy przeważają nad nami doświadczeniem zdobytym w poprzednich sezonach grając w pierwszej lidze. W poprzednim sezonie drużyna ta zdobyła 9 punktów (nasz poprzedni rywal - drużyna Xawex'u zaledwie 1) i zajmująć 7. przedostatnie miejsce w I lidze musiała rozegrać baraż z dobrze nam znaną drużyną Neonetu Mosina. W meczu tym wyraźnie widoczna była róznica poziomu jaka dzieli rozgrywki I a II ligowe. Drużyna Abstynentów zwyciężyła 6:2 tym samym gwarantując sobie miejsce w I lidze w kolejnej edycji rozgrywek HLPN.

Na inaugurację tegorocznego sezonu drużyna z Poznania przegrała 0:3. Jednak zważywszy, na fakt, że ich przeciwnikiem była drużyna mistrza I ligi - Tesatu Poznań, wynik ten wielkiej ujmy naszym rywalom nie przynosi. Po pierwszej kolejce zajmuje ona przedostatnie 9 miejsce, jednak nie należy przywiązywać do tego istotnej wagi, ponieważ to dopiero początek sezonu.

Nie ulega wątpliwości, że aby zrealizować nasz cel na ten sezon, a więc zajęcia bezpiecznego miejsca w środkowej częśc tabeli, w takich spotkaniach powinniśmy zdobywać punkty. Remis nie byłby zły, jednak dlaczego by nie powalczyć o kolejne 3 punkty i stać się rewelacją początkowej fazy rozgrywek?

Do najbliższego spotkania drużyna Kielich przystąpi w prawie najsilniejszym składzie. Zabraknie tylko grającego trenera - Adama Rojka i kontuzjowanego Mateusza Pawlaka.

Napewno w odnieszeniu kolejnych sukcesów bardzo pomogają nam nasi kibice, dlatego zapraszamy wszystkich na najbliższe spotkanie i kibicowanie Kielichowi! Początek meczu o godzinie 19.05.

autor: stachu87 2010-11-11 16:16:33

Profil stachu87 w Futbolowo Genialna zapowiedź Siwy! :D Wszyscy pełna mobilizacja i gramy o zwycięstwo!

autor: wasDoGry17 2010-11-11 18:53:39

Profil wasDoGry17 w Futbolowo Brawo!! Nic dodać nic ująć.

Wybór sztabu szkoleniowego 14.08.09