Prawdziwy sprawdzian. Kielich - KP City Sport Mosina

• autor: adminKielich, 2010-12-01 15:59

W najbliższy piątek Kielich Doznań Puszczykowo rozegra bardzo ważny mecz w ramach 5. kolejki HLPN w Mosinie.

Po ostatnim spotkaniu można mieć mieszane uczucia. Z jednej strony, odnieśliśmy długo oczekiwane zwycięstwo, mamy 7. punktów w dorobku i zajmujemy 5. miejsce w tabeli. Z drugiej jednak zagraliśmy podajże najgorszy mecz na parkietach I ligi..

O tym dlaczego mecz ze Sportechem wyglądał tak, a nie inaczej, można by dyskutować bardzo długo. Jednak dziś chciałbym się skupić na rzeczach pozytywnych, a dokładniej na pozytywnej (zaskakującej?) pozycji Kielicha w ligowej tabeli. Pierwsza runda gier zbliża się ku połowie, zgodnie z naszymi założeniami udało nam się zgarnąć komplety punktów z drużynami, które były już na początku uważane za najsłabsze, z silniejszymi natomiast dzielnie i twardo walczyliśmy o każdy, choćby najmniejszy punkt. Nasza dobra postawa na początku rozgrywek oraz fakt, iż liga w tym sezonie jest bardzo wyrównana i wiele spotkań kończy się niespodziewanymi rezultatami, skłania mnie do postawienia, wcale nie nierealnej - jak mogłoby się wydawać, tezy, że jesteśmy w stanie już w tym sezonie powalczyć o coś więcej niż utrzymanie. Mam na myśli miejsce w środku tabeli, a nawet awans do grupy „mistrzowskiej” (o ile taka powstanie).

Moja teza będzie poddana weryfikacji już w najbliższy piątek, bo potyczkę z KP City Sport Mosina uważam za prawdziwy sprawdzian naszych możliwości – będzie to najsilniejsza (przynajmniej na papierze) drużyna z jaką dotychczas rywalizowaliśmy.

Nasz najbliższy rywal posiada ogromne doświadczenie. Sezon 2010/11 to już ich dziesiąty w występach w HLPN. W poprzednim sezonie, gromadząc 25 punktów nasi przeciwnicy uplasowali się na 4. miejscu w I lidze. W tym sezonie nie układa im się już tak dobrze. W drużynie doszło do sporych zmian personalnych, co przyczyniło się do tego, iż w pierwszych czterech kolejkach udało im się zdobyć tylko 4 punkty i z bilansem bramek 4:10 zajmują oni 8. miejsce w ligowej tabeli. W ostatnim spotkaniu zostali zmiażdżeni przez Tesat 7:0!

Mimo to, jeśli chcemy sprawić w tegorocznej edycji HLPN niespodziankę to w meczach z KP City Sport Mosina, oraz kolejnych z Neonetem czy Ałtsajderem musimy kompletować punkty. Do meczu musimy podejść z szacunkiem jaki się należy każdemu rywalowi, jednak już od pierwszego gwizdka sędziego musimy walczyć i w pełni zdeterminowani (czego brakowało z Sportechem) dążyć do zwycięstwa.

Liczymy na naszych najzagorzalszych kibiców, iż mimo siarczystych mrozów zjawią się na trybunach:)

Ave Kielich!!!

autor: wasDoGry17 2010-12-01 20:57:09