„Ligowy Mount Everest” cz. 2

• autor: adminKielich, 2011-01-12 20:42

W piątek 14 stycznia, Kielich Doznań Puszczykowo wznawia, po przerwie świąteczno-noworocznej, rywalizację w I lidze HLPN w Mosinie. Przeciwnikiem jest doskonale nam znana ekipa Ałtsajdera Poznań

Najbliższe spotkanie rozgrywane w ramach VIII kolejki ligowej, to już przedostatni mecz w ramach pierwszej fazy rozgrywek. Nasz drużyna stoi przed bardzo trudnym, ale wciąż jeszcze realnym celem, aby zakwalifikować się do tzw. „grupy mistrzowskiej”. Aby tego dokonać potrzebne nam są punkty, o które w ostatnich meczach sezonu będzie niezwykle ciężko. Po ostatniej niezłej grze, ale niekorzystnym wyniku nasza wędrówka ku ligowemu szczytowi  utknęła w miejscu. Jednak pora by rozpocząć „rozbijanie drugiego obozu” przed ostatecznym atakiem na szczyt, który nastąpi w następnej kolejce.

Nasz najbliższy rywal to drużyna, która znamy najlepiej spośród wszystkich zespołów uczestniczących w rozgrywkach. Rozgrywane co tydzień sparingi z Ałtsajderem podczas środowych treningów doskonale przygotowały nas do tego, czego możemy się spodziewać w najbliższej konfrontacji. Ekipa z Poznania w tym sezonie spisuje się w rozgrywkach naprawdę bardzo dobrze, w dotychczasowych siedmiu meczach zdobyła 14 pkt. co przekłada się na 3 miejsce w ligowej tabeli. Na dorobek punktowy rywala składają się 4 zwycięstwa, 2 remisy, doznali oni również 1 porażki (w ostatniej kolejce z mistrzem ligi – Tesatem Poznań 1:2), bilans bramkowy 19:8. Warto zwrócić uwagę, na doskonałą obronę przeciwnika, stracili oni dotychczas najmniej (na równi z Tesatem) bramek w lidze!

Niewątpliwie czeka nas bardzo ciężki spotkanie. Nie jesteśmy faworytem,  jednak nie można skreślać naszych szans przed rozpoczęciem spotkania. Piękno futbolu polega na tym, że jest on nieprzewidywalny! Wyjdzmy na parkiet i dajmy z siebie 110%  - a będziemy w stanie sprawić niespodziankę.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na mecz, początek w piątek o godz. 20:53

Ave Kielich!!!

KIELICH - MECHART 22.11.09