Cenny remis z Ałtsajderem!

• autor: adminKielich, 2011-01-15 00:32

14 stycznia 2011r. odbyła się 8 kolejka HLPN w Mosinie. Były to pierwsze mecze o punkty w nowym roku. Kielich Doznań Puszczykowo zmierzył się z jednym z faworytów tegorocznych rozgrywek – Ałtsajderem Poznań. Przeciwnicy znają się doskonale, od kilku miesięcy w każdą środę rywalizują ze sobą w spotkaniach sparingowych. Celem obu drużyn przed meczem było zwycięstwo! Emocji nie brakowało.

Skład meczowy: M.Stachowiak, M.Przybylski, S.Skrzypczak, M.Rauhut, P.Wasowski, M.Cytryński, D.Skrzypczak, T.Kasprzyk, D.Skorczyk, M.Kasprzyk.

Kielich rozpoczął spotkanie. Przez dłuższą chwilę utrzymywał się przy piłce chcąc zbadać ustawienie rywala. Ałtsajder spokojnie czekał na błąd przeciwnika, a kiedy wyszarpał footballówkę od razu zagroził bramce Puszczykowian. Stachowiak interweniował na rożny. Ekipa z Poznania kontrolowała grę, kilka razy oddawała strzały ale żaden nie otworzył wyniku. Kielich starał się wyprowadzać groźne kontry. Po jednym ataku sędzia odgwizdał faul przed polem karnym. T.Kasprzyk minimalnie się pomylił uderzając piłkę w poprzeczkę bramki rywala. Faule były jednak problemem naszej drużyny. Dość szybko złapane cztery przewinienia spowodowały grę mnie odważną w obronie. Ałtsajder mógł to wykorzystać, kiedy po strzale z dystansu i rykoszecie, Stachowiak w dobrym stylu przeniósł piłkę nad bramką. Najlepszą sytuację Kielich miał w końcówce pierwszej połowy. Skorczyk w solowej akcji popędził na bramkę rywala i gdy już się wydawało, że footballówka wpadnie obok interweniującego bramkarza znalazł się obrońca poznańskiej drużyny i musnął  „gałę” na rzut rożny. Pierwsza odsłona dostarczyła wielu emocji ale nie padł żaden gol.

Na drugą połowę wyszły jeszcze bardziej ukierunkowane drużyny na zwycięstwo. Nie brakowało walki o każdą piłkę i metr na boisku. T.Kasprzyk po jednym z ostrzejszych wejść obejrzał żółty kartonik. Ałtsajder wciąż kontrolował grę i utrzymywał się dłużej przy footballówce. Stwarzał bardziej klarowne okazje na otworzenie rezultatu. Dwukrotnie napastnicy przegrywali pojedynki oko w oko z dobrze broniącym Stachowiakiem. Bramka jednak w końcu padła. Po rozegraniu autu piłka znalazła się na linii pola karnego a tam zawodnik z Poznania przymierzył obok słupka dając powód do radości „pomarańczowym”. Straty nie załamały Kielicha. Zespół znany już z waleczności doprowadził do wyrównania. Stało się to za sprawą najlepszego snajpera ligi – Wąsowskiego. W zamieszaniu w polu karnym Paweł zachował największą przytomność i pewnie pokonał bramkarza Ałtsajdera. Mecz zbliżał się ku końcowi i nagle w szeregach drużyny z Puszczykowa zapanował strach. T.Kasprzyk za drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną musiał opuścić boisko a jego zespół grac przez ostatnie  minuty w osłabieniu. Rywal zwęszył okazję do wywalczenia 3 punktów i całkowicie zdominował grę. Po jednej z akcji D.Skorczyk wybił piłkę z linii bramkowej. Wysokie wyjście zawodników mogło jednak spłatać figla. S.Skrzypczak przejął podanie i popędził na bramkę przeciwnika przez pół boiska. W ostatnich chwili dopadł go jednak obrońca poznański i uniemożliwił oddanie strzału. Równo z gwizdkiem kończącym zawody Ałtsajder ostatni raz groźnie uderzył. Natknął się jednak na mur obrońców i spotkanie nie wyłoniło zwycięzcy. 1:1 po pasjonującym meczu.

Kielich Doznań pokazał dobry football, punkt cieszy. Mimo grze w osłabieniu potrafił utrzymać wynik a przy odrobinie szczęścia nawet go przechylić na swoją korzyść.

Za tydzień mecz z mistrzem ligi Tesatem Poznań. Zapraszamy!

KOLEJORZ GOL 18.11.09