Ten mecz trzeba wygrać! Kielich – Sportech Luboń

• autor: adminKielich, 2011-02-25 13:01

W najbliższy piątek  w ramach XIII kolejki HLPN w Mosinie, zespół Kielicha zmierzy się w, bardzo ważnym dla niego, spotkaniu z drużyną Sportechu Luboń

Piątkowy mecz jest bardzo ważny w kontekście utrzymania się w pierwszej lidze. Drużyna Kielicha ma ostatnimi czasy duże problemy ze zdobywaniem punktów i nadal zajmuje 7. – ostanie bezpieczne – miejsce w tabeli. Zważywszy na to że ostatnie trzy kolejki ligowe do mecze z najsilniejszymi drużynami w lidze, w których o punkty będzie bardzo cieżko, to właśnie teraz zabrzmiał ostatni gwizdek do tego aby zdobyć wystarczającą liczbę oczek zapewniających utrzymanie w I lidze.

Pierwsza okazja do powiększenia dorobku punktowego pojawi się już dziś. Naszym przeciwnikiem będzie najsłabsza jak na razie drużyna w lidze – Sportech Luboń. W dotychczasowych rozegranych meczach w sezonie 2010/2011 zgromadziła ona 4 punkty, które są wynikiem jednego zwycięstwa i jednego remisu, pozostałe dziesięć meczów przegrywając. W dwunastu rozegranych kolejkach zawodnicy Sportechu strzelili tylko 17 bramek (najsłabszy wynik w lidze) tracąc 44.

Bilans spotkań Kielicha z drużyną z Lubonia jest jak na razie idealnie równy. Historia spotkań pomiędzy obydwoma  zespołami to jak na razie dwa mecze, w których każda z drużyn wygrała po jednym razie:

Kielich : Sportech 4-6

Kielich : Sportech 3-1

łącznie 2 mecze (1-0-1) bramki 7:7

Kielich jest faworytem meczu jednak trzeba zwrócić uwagę, że piłkarze z Lubonia nie mają w zwyczaju oddawać meczy bez walki o czym świadczą wyrównane boje toczone z najsilniejszymi drużynami w lidze (np. 0:2 i 2:3 z Ałtsajderem Poznań czy też porażka 2:3 z naszym zeszłotygodniowym pogromcą Ercomem Poznań). Oby nasza drużyna jutro również pokazała wolę walki, która na początku rozgrywek identyfikowała naszą drużynę i pozwalała nam rywalizować jak równy z równym z każdym przeciwnikiem.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na mecz, pierwszy gwizdek o godz. 19.41

Prezentacja zawodników 02.11.09