Elektro - Raf Mosina 3:4 Kielich Doznań Puszczykowo

Statystyki drużyny

Aktualności

Bezbarwnie. Kielich – KP City Sport Mosina 0:4

• autor: adminKielich, 2011-03-04 22:44

W piątek 4 marca 2011 roku rozegrana została XIV kolejka ligowa HLPN. Siódmy w ligowej tabeli Kielich swój mecz rozgrywał z plasującą się o oczko wyżej drużyną KP City Sport Mosina.

Skład meczowy: T. Kasprzyk, S. Skrzypczak, D. Skorczyk, M. Kasprzyk, M. Rauhut, A. Rojek i P. Bendowski.

Już przed spotkaniem niektórzy kibice przecierali oczy ze zdziwienia. Otóż rękawice bramkarskie przywdział na swoje ręce… Tomek Kasprzyk. Ta niecodzienna sytuacja wymuszona została w ostatniej kolejce ligowej, gdzie w meczu z Sportechem pierwszy bramkarz – Michał Stachowiak obejrzał trzeci w tym sezonie żółty kartonik i w dzisiejszym meczu musiał pauzować. Pierwszym zmiennikiem Stachowiaka jest… Stachowiak Adam jednak i on, z powodu obowiązków zawodowych, nie mógł stawić się dziś w hali mosińskiego OSiR-u. Decyzją trenera drogi do bramki w dzisiejszym spotkaniu strzegł Kasprzyk Tomasz, dla którego jednak nie było to pierwsze doświadczenie na tej pozycji, dlatego też jego dobra postawa dziś nie była żadnym zaskoczeniem. Ale po kolei…

Mecz rozpoczął się spokojnie... by nie powiedzieć bardzo spokojnie. Oby dwie drużyny badały się nawzajem, grając dużo piłka na własnej połowie i nie decydując się na ataki na bramkę rywala. Ta spokojna gra miała zapewne swoją przyczynę w  tym, iż w obydwóch drużynach ławka rezerwowa była bardzo krótka, a więc spokojna gra miała pozwolić na wytrzymanie trudów 30 minutowego pojedynku.

Gdy obie drużyny już na dobre wzajemnie się uśpiły, zaczęły się ostrożne próby strzałów na bramkę. Większość prób piłkarzy z Mosiny była blokowana przez dobrze spisującą się tego wieczoru obronę Kielicha. Po drugiej stronie boiska swoich sił próbowali Skorczyk, Skrzpyczak oraz Kasprzyk M. jednak ich strzały także były blokowane. Najbliżej celu był Bendowski jednak lobując bramkarza strzałem głową nie trafił w bramkę, również jego kolejna próba strzału z „pika” trafiła w boczną siatkę. W sędziowskim raporcie udało się zapisać tylko Skorczykowi, który... obejrzał żółty kartonik za próbę wymuszenia rzutu wolnego. I gdy wydawało się, że pierwsze 15 minut zakończy się wynikiem 0:0 błąd w ustawieniu naszej formacie obronnej zakończył się stratą bramki. Nasza drużyna nie zdążyła się otrząsnąć po pierwszym golu a rywale trafili po raz kolejny. Tym razem nienajlepsze wybicie naszego bramkarza w zamieszaniu podbramkowym spadło wprost pod nogi przeciwnika, który precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce. 0:2 właśnie taki wynik widniał na tablicy świetnej gdy piłkarze obydwóch zespołów schodzili na przerwę.

Druga połową to wierna kopią pierwszej, oby dwie drużyny grały spokojnie, a tempo spotkania na pewno nikogo na trybunach nie powaliło na kolana. Co prawda piłkarze z Mosiny w tej części gry posiadali piłkę przez większą część czasu gry jednak groźniejsze akcje stwarzał sobie Kielich. Po jednej z akcji Bendowski-Skrzypczak ten drugi trafił w słupek a pierwszy przy próbie dobitki posłał piłkę wysoko nad bramką. W między czasie próbowali także Kasprzyk M. i Skorczyk, który miał świetną okazję do strzelenia bramki kontaktowej, jednak po przedrylowaniu kilku rywali przegrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem. Na nasze akcje zespół z Mosiny odpowiedział kilkoma groźnymi akcjami jednak pewnie w bramce interweniował Kasprzyk. Mecz zapewne zakończyłby się wynikiem 0:2, gdyby nie podjęcie ryzyka przez nasz zespół i zaatakowania przeciwnika „wyżej”… tym razem ryzyko nie popłaciło, a przeciwnik dwa razy nas okrutnie skontrował. Szczególnie boli trzecia stracona bramka, w której to pogubiliśmy się w kryciu jak dzieci we mgle…

Podsumowując byliśmy dziś bezbarwnymi aktorami w bezbarwnym widowisku. O ile nasza gra obronna, pomimo stracenia czterech goli, znów zaczęła wyglądać nieźle, o tyle wciąż bolączką naszego zespołu jest gra w ataku i przede wszystkim zdobywanie bramek.

I znów spotkanie z Neonetem Mosina, które odbędzie się w następnej kolejce ligowej, zapowiada się meczem o wszystko w tym sezonie dla naszego zespołu.