Droga Kielicha do 1 ligi

• autor: adminKielich, 2010-03-16 17:25
Przeżyjmy to jeszcze raz. Skrót tego co osiągnęła drużyna w sezonie 2009/2010 w HLPN w Mosinie.
Kolejka 1
Przeciwnik: EWPA Komorniki
Już w pierwszym meczu Kielich Doznań spotkał się z jednym z faworytów rozgrywek, który rok wcześniej nie miał sobie równych w 2 lidze. Nie przestraszył się rywala i dośc niespodziewanie ale zasłużenie zdobył swoje pierwsze 3 punkty.
Wynik 4:1

Kolejka 2
Przeciwnik: Neonet Mosina
Druga seria spotkań i kolejne nie lada wyzwanie. Naprzeciwko Kielicha stanęła ekipa, która rok wcześniej opuściła 1 ligę i w tym roku była murowanym kandydatem, żeby tam powrócic. Po meczu pełnym walki i zmieniającego się wyniku Kielich zwyciężył pokazując wielką wolę walki i grę do końca. Po tym spotkaniu Kielich został okrzyknięty czarnym koniem rozgrywek.
Wynik: 4:3

Kolejka 3
Przeciwnik: Mechart Stęszew
Pierwszy raz Kielich startował w roli faworyta. Rezultat w pełni oddaje co się działo na boisku i kto był lepszy. A w szatni coraz głośniej mówiono o awansie do grupy mistrzowskiej.
Wynik: 7:2

Kolejka 4
Przeciwnik: Golden Puszczykowo
Pierwszy mecz derbowy. Rozpędzony i nieprzewidywalny Kielich wciąż notuje same zwycięstwa. W tym spotkaniu walka trwała do ostatniej minuty a mecz był wyrównany.
Wynik: 4:3

Kolejka 5
Przeciwnik: KS Budzyń Mosina
W mocno okrojonym składzie Kielich wskakuje na pozycję lidera rozgrywek. Sporo szczęścia w tym meczu ale passa zwycięstw zachowana.
Wynik: 2:1

Kolejka 6
Przeciwnik: Real Puszczykowo
Na tamtą chwilę był to mecz dwóch najlepszych drużyn. Kielich prowadził grę ale też kilkakrotnie został skontrowany. Po zwycięstwie było już pewne, że grupę mistrzowską mamy zapewnioną.
Wynik: 6:4

Kolejka 7
Przeciwnik: Ermont Suchy Las
Pierwsze stracone punkty w lidze. Dużo nerwów i momentami chaos w grze. To wystarczyło żeby dopisac do tabeli 1 punkt.
Wynik: 4:4

Kolejka 8
Przeciwnik: Elektro Raf Mosina
Lider z drużyną zamykającą tabelę. Jednak statystyki nie grają. Decydująca bramka padła 3 sekundy przed końcem meczu.
Wynik: 3:2

Kolejka 9
Przeciwnik: Sportech Luboń
Ostatnia kolejka sezonu zasadniczego. Kielich już był myślami w pojedynkach z drużynami walczącymi o 1 ligę, stąd pierwsza porażka w rozgrywkach.
Wynik: 4:6

Kolejka 10 (grupa mistrzowska)
Przeciwnik Ermont Suchy Las
Zdecydowanie inny obraz gry niż w pierwszym meczu walczących drużyn. Czyste konto i mądre rozgrywanie piłki najlepiej o tym świadczyły.
Wynik: 2:0

Kolejka 11 (grupa mistrzowska)
Przeciwnik: EWPA Komorniki
Odwrotny wynik niż w 1 kolejce. EWPA królowała na parkiecie i zasłużenie wygrała. Kielich wciąż na pozycji lidera.
Wynik: 1:4

Kolejka 12 (grupa mistrzowska)
Przeciwnik Golden Puszczykowo
Odzwierciedlenie tego co oglądaliśmy w sezonie zasadniczym. Walka o każdy metr boiska i do ostatniego gwizdka. Po tym meczy było już wiadome, że Kielich ma gwarantowany udział w barażach o 1 ligę a może nawet bezpośredni awans.
Wynik: 4:2

Kolejka 13
Kielich pauzuje. W tej serii się wyjaśniło, że ostatni mecz z Neonetem wyłoni najlepszego.

Kolejka 14 (grupa mistrzowska)
Przeciwnik: Neonet Mosina
Ostatnia kolejka sezonu 2009/2010. Zwycięzca wywalczył awans do 1 ligi. Wspaniały mecz, spokojna i wyrafinowana gra Kielicha. Radośc po ostatnim gwizdku. W tym spotkaniu można było dostrzec jak nasza drużyna przez cały rok zdobywała doświadczenie i nauczyła się grac na hali na wysokim poziomie.
Wynik: 4:1

W ostatecznym rachunku Kielich Doznań - nasza drużyna, zbudowana także na wspaniałych relacjach poza boiskowych wszystkich ludzi związanych z team`em, wywalczyła zasłużony awans do 1 ligi zadziwiając wielu!

autor: siwersTorres 2010-03-16 18:36:31

Profil siwersTorres w Futbolowo świetne Stachu!

autor: mgrkaka 2010-03-16 21:31:15

Profil mgrkaka w Futbolowo bravo Stachu!

autor: wasDoGry17 2010-03-16 21:52:06

Profil wasDoGry17 w Futbolowo (...) a potem feta na Puszczykowskim "Starym" Rynku

KIELICH - EL PIETZ 17.12.2010